ناگهانی انواع ایمنی سیستم محققان شناسایی

ناگهانی: انواع ایمنی سیستم محققان شناسایی اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جولان یک فیلم ترسناک کم هزینه

شرکت بلوم هاوس که مهارت چشمگیری در ساخت آثار کم هزینه ولی پرفروش در ژانر وحشت دارد یک بار دیگر این تجربه را تکرار کرده و این مرتبه با فیلم تازه به نام «روز فوت

جولان یک فیلم ترسناک کم هزینه

جولان یک فیلم ترسناک کم هزینه

عبارات مهم : نمایش

شرکت بلوم هاوس که مهارت چشمگیری در ساخت آثار کم هزینه ولی پرفروش در ژانر وحشت دارد یک بار دیگر این تجربه را تکرار کرده و این مرتبه با فیلم تازه به نام «روز فوت شاد» (یا «روزمرگت مبارک») به صدر جدول آثار پرفروش سینماهای امریکای شمالی افزایش کرده است.

بلوم هاوس که در این زمینه پیشتر فیلم های موفق «ملاقات»، «شکاف» و «راه فرار» (یا «فرارکن») را نیز درو کرده هست، جهت صدرنشینی در منطقه مزبور به فروش ۵/۲۶ میلیون دلاری دست یافت که جهت فیلم های ترسناک شروع اکران قدرتمندی به شمار می آید. «روزمرگ شاد» بواقع قسمت دوم فیلم افسانه ای و علمی- تخیلی «بلید رانر» («تیغ رو») را که هفته پیش در بدو نمایش اش پیشتاز جدول درآمد سازان سینماهای امریکا و بسیاری از نقاط دیگر دنیا شد، با تنزلی ۵۴ درصدی درگیشه ها به سوی رده دوم این جدول سوق داد.

با توجه به اینکه «ملاقات» یکی از فیلم های ترسناک قبلی کمپانی بلوم هاوس کارش را در گیشه های امریکا در سال ۲۰۱۵ با درآمد سازی ای ۲/۶۵ میلیون دلاری آخر بخشید، توقع از «روز فوت شاد» نیز این است که بعد از شروع اکران نیرومند ترش نسبت به آن فیلم لااقل به سود سازی ای برابر با آن فیلم در محاسبات نهایی اش نایل شود و جولانش را استمرار بخشد. بررسی ها نشان داده است که از تماشاگران هفته نخست این فیلم ۵۴ درصد زن و ۴۶ درصد مرد بوده اند و ۶۳ درصد زیر ۲۵ سال سن داشته اند.

همچنان پرشکوه
«بلیدرانر ۲» که با نام «بلیدرانر ۲۰۴۹» روانه بازار شده، با احتساب آمار سودسازی اش در اروپای غربی، آسیای شرقی، امریکای جنوبی، شمال آفریقا، اقیانوسیه و البته امریکای شمالی که نشانه مهم تهیه کنندگان این فیلم بوده هست، مجموعه درآمدش را در هفته جاری به عدد ۵/۱۵۸ میلیون دلار رساند که از این مبلغ ۹۸ میلیون دلار آن در مناطقی بجز امریکا وکانادا به ثبت رسیده هست. این در حالی است که اکران این فیلم در بازارهای بالقوه بسیار پر فروش چین و ژاپن تازه از ۷ آبان ماه شروع خواهد شد و «تیغ رو» که نسخه اولیه اش ۲۵ سال پیش به وسیله ریدلی اسکات تهیه شده، حیات اقتصادی اش را همچنان پرشکوه تر خواهد ساخت.

نمایش ضعیف سایر تازه واردها
از دلایل صدر نشینی «روز فوت شاد» در جدول پرفروش های امریکا یکی هم نمایش میانگین و بواقع ضعیف سایر فیلم های تازه ای بود که این هفته به نمایش درآمدند. یکی از آنها، فیلمی به نام «خارجی» محصول شرکت STX و با بازی نامدارانی چون جکی چان هنگ کنگی و پی یرس براسنان ایرلندی در نقش های مهم و در دل فیلمی اتفاق ای است که تصور می شد اگر در بازارهای دور از امریکای شمالی طی دو هفته گذشته نیرومند عمل کرده، لابد در امریکا هم به صدر خواهد چسبید ولی این فیلم که طبق بررسی ها ۵۵ درصد تماشاگران هفته نخست آن بیش از ۲۵ سال سن داشتند از ۸/۱۲ میلیون دلار سود سازی به رغم اکران شدن در ۲۵۱۵ تالار در سطح امریکا و کانادا فراتر نرفت.

بودجه تولید این فیلم از ۳۵ میلیون دلار سر نزده است و با این نظر عبورش از مرز ۱۰۰ میلیون دلار پولسازی با احتساب تمام قاره ها یک توفیق نسبی و شروعی بر فروشی بهتر در هفته های پیش رو هست. یک وجه جالب «The Foreigner» این است که از رقم ۴/۸۸ میلیون دلاری اش در مناطقی بجز امریکای شمالی ۶۶ میلیون دلار آن به تنهایی در چین حاصل آمده است.

سالن های کمتر، موفقیت های نازل تر
دیگر فیلم های تازه اکران شده است در این هفته از «خارجی» هم بسیار ضعیف تر عمل کردند. در این راستا «مارشال» که کمپانی ORF آن را ساخته، با اکتفا به فروش ۳ میلیون دلاری به رتبه یازدهم رسید و «پروفسور مارستون و زنان شگفت انگیز» که محصول کمپانی آناپورنا است به رغم به نمایش درآمدن در ۱۲۳۰ سالن روی رقم تأسف آور ۷۳۷ هزار دلار در گیشه ها توقف کرد و این فقط توانست رتبه چهاردهم را در جدول سودسازان سینمای امریکای شمالی نصیب این فیلم کند.

این برخورد منفی در شرایطی با این فیلم صورت پذیرفت که ۴۰ روز پیش در جشنواره معتبر تورونتو کانادا تصویر العمل بسیار خوبی نسبت به آن مشاهده شده است بود ولی بیلان اقتصادی این هفته اش موجب شد هجدهمین شروع اکران ضعیف را در میان فیلم هایی که بیش از هزار سالن را در بدو اکران در اختیار داشته اند، به ثبت برساند.

از ۳۲ تا ۴۵
از دیگر فیلم های تازه اکران شده است در این هفته می توان به «خداحافظ کریستوفر رابین»، «معجون انسانی»، «نفس بکش»، «تام فنلاندی» و «برای آکیم» نام برد که بالاترین رتبه حاصل جهت آنها در جدول پرفروش ها سی و دوم و پایین ترین مقام نیز چهل و پنجم بود و البته قسمت عمده ای از این آمار و رتبه های پایین محصول این توصیه بود که این فیلم ها در تالارهای اندکی در سطح امریکا، کانادا و بعضی کشورهای اروپایی اکران شدند و هنوز وقت نمایش گسترده تر آنها نرسیده است.

«IT» دست بردار نیست
آمار پایین آنها در تضاد با ارقامی است که جهت فیلم ترسناک «IT» به ثبت رسیده و این هفته در سایه فروش ۶ میلیون دلاری تازه اش در امریکا و درآمد آفرینی ۴/۱۰ میلیون دلاری اش در سایر کشورها و قاره ها ۶۳۰ میلیون دلاری و تبدیل به نهمین فیلم پرفروش دنیا در سال روبه آخر ۲۰۱۷ شد، توفیقی که حتی جهت انبوه فیلم های اقتباس شده است از روی رمان های ترسناک، استیفن کینگ که «IT» یکی از آنها است دستاورد بزرگی به نظر می رسد.

جولان یک فیلم ترسناک کم هزینه

روزنامه ایران

واژه های کلیدی: نمایش | ترسناک | میلیون | پرفروش | امریکا | ترسناک | فیلم ترسناک | فیلم های تازه اکران شده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs