ناگهانی انواع ایمنی سیستم محققان شناسایی

ناگهانی: انواع ایمنی سیستم محققان شناسایی اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار بین الملل حالا می‌توانم بمیرم / بارزانی

مسعود بارزانی مدیر منطقه کردستان عراق گفت نشانه برگزاری همه‌پرسی شروع گفتگو با بغداد اعلام کرد.

حالا می‌توانم بمیرم / بارزانی

بارزانی: حالا می توانم بمیرم

عبارات مهم : بغداد

مسعود بارزانی مدیر منطقه کردستان عراق گفت نشانه برگزاری همه پرسی شروع گفتگو با بغداد اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک ، مسعود بارزانی مدیر اقلیم کردستان عراق گفت نشانه برگزاری همه پرسی شروع گفتگو با بغداد هست. او افزود: این همه پرسی صرفا مربوط به کردهای عراق است و مداخله ای در امور کشورهای همسایه نیست.

حالا می‌توانم بمیرم / بارزانی

وی روز سه شنبه در مصاحبه ای با «برنارد هنری لوی» فرانسوی که در پایگاه «تبلت» منتشر شده، گفته است: «یکی به من می گفت که بعد از پیروزی فرانسه بر آلمان در سال ۱۹۱۸، یکی از سیاستمداران شما گفته است که “حالا می توانم بمیرم” این احساسی است که من امروز صبح داشتم».

بارزانی که دوره قانونی ریاستش چند سال است که به آخر رسیده، با بیان اینکه سال ها جهت مشاهده چنین روزی تلاش کرده، گفت پیشنهاد لغو یا تعلیق همه پرسی را از آنجا رد کرده که می خواسته بتواند «در چشم کسانی که مستقیما به من رأی دادند، نگاه کنم.»

مسعود بارزانی مدیر منطقه کردستان عراق گفت نشانه برگزاری همه‌پرسی شروع گفتگو با بغداد اعلام کرد.

او در پاسخ به سوالی در مورد تصویر العمل همسایگان عراق به برگزاری همه پرسی کردستان، مدعی شد: ما هیچ خلافی مرتکب نشده ایم. ما نه قانون قدرال عراق را نقض کرده ایم و نه بر خلاف منشور شرکت ملل عمل کرده ایم.

بارزانی افزود: من بارها، حتی تا روز رأی گیری، تأکید کرده ام که این به معنی یک اعلام استقلال شتابزده یا یکجانبه نیست، بلکه آغازگر مذاکراتی جدی با بغداد است که هر مقدار که مورد نیاز باشد می تواند طول بکشد.

وی ادامه داد: بنابراین، درک این مسئله که سخت نیست که هنگامی که همسایگان ما به رأی ما با ترساندن و ارعاب پاسخ می دهند، تنها نتیجه ای که ما می توانیم بگیریم این است که نگرانی ما و تلاشمان جهت به دست گرفتن سرنوشتمان بعد از چندین قرن خیانت در حق ما، به حق بوده است.

حالا می‌توانم بمیرم / بارزانی

رئیس منطقه کردستان عراق با بیان اینکه امیدوار است کارها تنبیهی ایران، ترکیه و عراق متوقف شود، به آنچه تجربه کردها در تحمل شرایط سخت خواند اشاره کرد و گفت: باور کنید که هیچ اقدام خصمانه ای، هیچ تنبیه جمعی ای، نمی تواند از آنچه که در گذشته تحمل کرده ایم، سخت تر باشد… دیگر کسی نخواهد توانست با مصونیت، شأن ما را مورد خدشه قرار دهد.

وی سپس از «جامعه بین الملل» خواست از کردستان عراق حمایت کند. بارزانی گفت: فرض کنیم که همسایگان ما طرح های نامعقول خود را اجرا کردند. آیا جامعه بین الملل می ایستد و تنها فشار به ما را نظاره می کند؟

مسعود بارزانی مدیر منطقه کردستان عراق گفت نشانه برگزاری همه‌پرسی شروع گفتگو با بغداد اعلام کرد.

بارزانی ادامه داد که بارها گفته ام که ما به دنبال مذاکره و گفت وگو هستیم. باز هم بارها و بارها تکرار می کنم که استقلالی که به دنبالش هستیم، جهت کردهای عراق است و به دنبال مداخله در امور کشورهای همسایه نیستیم. من این را به مدیر جمهور فرانسه هم که هفته گذشته بعد از بازگشت از نیویورک با من تماس گرفت، گفتم. او برخوردی دوستانه داشت و این مسئله را درک کرد.

در بخشی از این مصاحبه، هنری لوی از پیشنهاد ماکرون جهت میانجیگری میان اربیل و بغداد خبر داد و گفت که پاریس حاضر است بارزانی و «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق را جهت مذاکره به فرانسه دعوت کند.

حالا می‌توانم بمیرم / بارزانی

بارزانی در پاسخ گفت که حاضر است همین فردا جهت گفتگو به پاریس سفر کند و منتظر است تا پاسخ عبادی به این پیشنهاد را بشنود.

مهر

واژه های کلیدی: بغداد | فرانسه | برگزاری | کردستان | بین الملل | مسعود بارزانی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs